nadace VIA
leadershipsAid (ber to osobně)
 
www.leadershipaid.cz › O leadership aid

O leadership aid

Patříš sem?

Leadership AID je projekt Nadace Via na podporu vůdčích osobností neziskovek a alternativy. Nabízí ti dovednosti, sebezkušenost, asistenci, praxi, sdílení a prostor pro tvůj růst.

Vnímáš sám nebo sama sebe jako leadera už dlouho nebo váháš, jestli sem patříš? 

Leadership AID je určen lidem, pro které je normální dávat energii do toho, co jim dává smysl a baví je. Nechtějí za sebe nechat rozhodovat druhé. Za to, co dělají, přijímají odpovědnost a nebojí se chybovat. Pochybují a občas začínají úplně znovu. Věk, zkušenost, postavení – nic z toho není limitující.

Nemáme přichystanou žádnou definici ideálního leadera a už vůbec ne snadný způsob, jak se jím stát. Věříme, že leadership každého z nás je autentická věc. Proto si svou cestu musí najít každý sám. I v procesu hledání, jeho způsobu a intenzitě se velmi lišíme. Různí jsme také v potřebě komunikace a sdílení. 


Proč to děláme?

"Oficiální leadership" selhává na všech úrovních v politickém životě, veřejné správě, byznysu a médiích. Často selháváme i my nevládní organizace a jednotlivci. Valí se na nás nápor odpovědnosti za projekt, za sebe, za druhé a přemýšlíme o tom, jak to zvládnout. Napadlo nás, že přestat selhávat, je docela dobrý nápad. Tak jsme začali. Bereme to osobně. Přidáš se k nám?

Tvoje cesta

V Leadership AID najdeš možnost hledat velmi intenzivně – v ročním asistenčním programu, založeném na sebezkušenosti, dovednostech a praxi. Je to příliš? Zapoj se do některé z pracovních skupin, která sama určuje směr své práce. Přesně podle toho, co je pro její členy důležité. Chceš mluvit o svém přístupu k leadershipu raději v příbězích? Pověz to třeba prostřednictvím našeho webu v Dávám to nebo v Příbězích.

Ať už to byla Matka Tereza, Tereza ze Supermarket WC, někdo z Black Panters nebo Medvídek Pú. Pro všechny příběhy je tady místo. Příliš mnoho slov? Komunikovat ve veřejném prostoru se dá skoro bez nich. A jestli se nechceš vyjadřovat vůbec, čti si a vstřebávej. Zůstaň prostě jen v kontaktu. Cokoli z toho je v pořádku, protože je to v pořádku pro tebe. Hledáme totiž osobnosti, které se nenechají vodit za ručičku.


Hana Vosmíková, Nadace Via

© 2012 - leadershipaid; kontakt:
Webdesign Michal Michelle Siml (a Šárka Vašků); realizace a publikační systém Toolkit - Econnect